Zanim zanurzysz się w rozległym oceanie pełnym możliwości biznesowych stworzonych przez Google Ads, musisz poznać różne rodzaje kampanii Google Ads. Dlaczego? Dzięki temu zrozumiesz, co Google Ads może zrobić dla Twojej firmy.

Poznanie różnych typów kampanii Google Ads pomoże Ci ustalić odpowiednie cele reklamowe dla Twojej firmy.

Mając to na uwadze, oto rodzaje kampanii Google Ads, o których powinieneś wiedzieć!

Rodzaje Reklam Google

Możesz zrobić wiele rzeczy z reklamami Google. Możesz:

Promuj swój biznes na poziomie lokalnym.

Sprzedawaj produkty lub usługi większej liczbie osób zarówno lokalnie, jak i za granicą.

Zwiększ świadomość konkretnych przyczyn, na których Ci zależy.

Zwiększ ruch na swojej stronie internetowej, co może prowadzić do większego ruchu w sklepie.

Rodzaje reklam Google, które zamierzam omówić, pomogą Ci osiągnąć te cele.

1.

Ogłoszenia W Wyszukiwarkach

Rodzaje Kampanii Google Ads - Reklamy W Wyszukiwarkach

Użytkownicy Online zazwyczaj korzystają z wyszukiwarek z określonym zamiarem:

Szukaj odpowiedzi.

Rozwiąż ich problemy.

Szukaj konkretnych produktów lub usług.

Search Ads umożliwia reklamodawcom tworzenie reklam tekstowych w sieci wyszukiwania Google, które będą wyświetlane w wynikach wyszukiwania oznaczonych słowem " Ad " w małym polu lub Google Shopping ads, które zawierają istotne informacje o zakupach(np. zdjęcia produktów, ceny, oceny).

2.

Reklamy Displayowe

Rodzaje Kampanii Google Ads-Reklamy Displayowe

Display Ads umożliwia reklamodawcom łączenie się z użytkownikami spoza wyników wyszukiwania Google za pomocą następujących formatów:

tekst

obraz

wyświetlacze banerów wideo

Wszystkie z nich pojawiają się, gdy użytkownicy przeglądają Internet, korzystają z aplikacji lub oglądają filmy.

Oto niektóre z typów reklam wyświetlanych, które można uruchomić w sieci reklamowej Google:

Responsywne reklamy Display

Uploaded image ads

Ogłoszenia zaręczynowe

Ogłoszenia Gmail

3.

Reklamy Na YouTube

Rodzaje Kampanii Google Ads-YouTube Ads

Platforma Google Ads pozwala reklamować się na YouTube, ponieważ Google jest jego właścicielem. Według Google,

Ponad 2 miliardy zalogowanych użytkowników odwiedza YouTube każdego miesiąca, a każdego dnia ludzie oglądają ponad miliard godzin wideo i generują miliardy wyświetleń.

To wiele możliwości, aby zaangażować swoich docelowych klientów!

Dostępne formaty reklam wideo Youtube obejmują:

Reklamy w strumieniu

Reklamy video discovery

Bez skippowalne reklamy w strumieniu

Reklamy Outstream

Reklamy zderzaków.

4.

Dynamiczne Reklamy W Wyszukiwarkach

Dynamiczne reklamy wyszukiwania lub DSA to reklamy wyświetlane na podstawie zawartości witryny. Google indeksuje stronę internetową, a następnie dopasowuje do wyszukiwanych terminów, które są ściśle związane z treścią witryny.

Ten rodzaj kampanii Google ads jest idealny dla tych, którzy posiadają dobrze rozwiniętą stronę internetową lub mają ogromny zapas.

Obejrzyj poniższy film, aby dowiedzieć się, jak korzystać z dynamicznych reklam w wyszukiwarce, aby znaleźć klientów szukających Twoich produktów lub usług.

5.

Uniwersalne Kampanie Aplikacji

Typy Kampanii Google Ads-Uniwersalne Kampanie Aplikacji

Uniwersalne kampanie aplikacji lub UAC to zautomatyzowane typy reklam, które pomagają reklamodawcom generować więcej instalacji aplikacji i prowadzić konwersje w aplikacji.

Użytkownicy łatwo cię znajdą, jeśli wybierzesz kampanie Universal App, ponieważ Twoje reklamy będą wyświetlane we wszystkich właściwościach Google, w tym:

Szukaj

Google Play

YouTube

Odkryj

Sieć Reklamowa Google

Rodzaje Kampanii Google Ads

Na początek poniższe rodzaje kampanii Google Ads wymagają czasu, pieniędzy i wysiłku. Wybierz ten, który idealnie pasuje do rodzaju prowadzonej działalności i mieści się w Twoim budżecie.

​Uwaga: podane poniżej przedziały cenowe są szacunkami. Ceny będą się różnić w zależności od branży i jej konkurencyjności.

Zaczynamy!

1.

Wyszukiwanie Marki

Typy Kampanii Google Ads-Markowe Wyszukiwanie

Branded Search to rodzaj kampanii Google Ads, która zawiera dokładne nazwy marki lub produktu. Na przykład "Microsoft Windows" lub "Microsoft Office" są markowymi słowami kluczowymi firmy Microsoft. Chroni Cię przed konkurentami, którzy mogą licytować Twoje imię lub inne markowe słowa kluczowe.

Szacowany koszt kliknięcia dla markowego wyszukiwania wynosi od 0,25 do 3,00 USD, co czyni go idealnym dla wszystkich rodzajów firm, ponieważ może zwiększyć sprzedaż bez rozbijania banku.

2.

Wyszukiwanie Niemarkowe (Generic)

Typy Kampanii Google Ads - Generic Non Branded Search

Generic Non-brand search targets keyword phrases that don ' t include your brand or products by name. Koszty prawdopodobnie będą wyższe, ponieważ twoje znaczenie dla użytkowników jest niższe (np.")

Szacowany koszt kliknięcia dla tego typu kampanii wynosi około $1 do $20, co jest wyższe niż Wyszukiwanie markowe. Gorąco polecam go markom, które chcą zwiększyć przychody i pozyskać nowych klientów ze swojej strony internetowej.

3.

Wyszukiwanie Niemarkowe (Niszowe)

Typy Kampanii Google Ads-Niszowe Wyszukiwanie Bez Marki

Niszowe Wyszukiwanie Niemarkowe wiąże się z mniejszą konkurencją niż generyczne Niemarkowe (np. "avengers coffee cup"). Celem tego typu kampanii Google Ads jest pozyskanie nowych klientów z niszowych odbiorców, pasujących do niszowych produktów.

Szacowany koszt kliknięcia dla niszowej kampanii wyszukiwania Bez marki zależy od konkurencji i klientów lub wartości zamówień dla innych reklamodawców. Patrzysz na $ 1 do $20 za kliknięcie.

Polecam tego typu kampanię dla marek z niszowymi produktami lub usługami, które kierują na niszowy rynek w kategorii produktów niemarkowych.

4.

Wyszukiwanie Konkurentów

Typy Kampanii Google Ads-Wyszukiwarka Konkurencji

Wyszukiwanie konkurentów jest dokładnym przeciwieństwem Markowej kampanii wyszukiwania. Pozwala reklamodawcom licytować wyszukiwania markowych słów kluczowych swoich konkurentów zamiast licytować nazwę własnej marki i produkty.

Patrzysz na zakres od $1 do $20 koszt za kliknięcie, jeśli uruchomisz kampanię reklamową wyszukiwania konkurencji.

Jeśli Twoja marka prowadzi już udaną kampanię CPC, a Ty nadal chcesz przyciągnąć i przekonwertować nowych klientów, to kampania reklamowa wyszukiwania konkurencji jest dla Ciebie.

5.

Google Shopping (Branded)

Rodzaje Kampanii Google Ads-Markowe Zakupy Google

Markowe kampanie Google Shopping oferują świetny UX dla kupujących szukających konkretnego produktu i są wyświetlane poprzez:

obrazy

ceny

recenzje

Wszystkie, które Google uważa za bardzo istotne (np. "sneakersy Nike", " zegarki Rolex")

Szacowany koszt kliknięcia w Markowej kampanii Google Shopping jest niski. Za jedyne $0.25 do $3.00, Wyszukiwarki internetowe na pewno zobaczą Twoją reklamę.

Markowe kampanie Google Shopping są idealne dla marek, które już zwiększyły swoją świadomość marki i chcą zwiększyć sprzedaż.

6.

Google Shopping (Niemarkowe)

Rodzaje Kampanii Google Ads-Niezarejestrowane Google Shopping

Niemarkowe kampanie Google Shopping działają podobnie do niemarkowych kampanii wyszukiwania (np. "buty męskie", " kurtki damskie")

Celem tej kampanii jest wychwycenie kupujących online, którzy szukają konkretnie rodzajów produktów sprzedawanych przez markę, ale niekoniecznie markowych produktów z nazwy.

Musisz zaoszczędzić pieniądze na tego typu kampanię, ponieważ szacowany koszt kliknięcia waha się od $0.25 do $20.00.

Sklepy internetowe, Artykuły spożywcze, centra handlowe i właściciele firm handlowych prawdopodobnie skorzystają na tego typu kampaniach reklamowych Google.

7.

Retargeting (Tekst, Baner, Wideo)

Rodzaje Kampanii Google Ads-Retargeting

Kampanie retargetingowe pozwalają reklamodawcom nadal docierać do odwiedzających poza witryną, często po niższych kosztach i przywracać ich do witryny za pomocą różnych, bardziej specyficznych wiadomości.

Szacowany koszt kliknięcia dla tego typu kampanii wynosi od 0,25 USD do 3,00 USD, co czyni go bardziej odpowiednim dla wszystkich rodzajów firm, bez względu na budżet CPC. Jeśli już kierujesz ruch do swojej witryny, ale nadal nie dokonujesz sprzedaży, a następnie retarget swoje reklamy teraz!

​JAK STWORZYĆ STRATEGIĘ MARKETINGOWĄ ​

​TAKTYKA PRZED STRATEGIĄ TO STRATA CZASU!

​Aby konsekwentnie rozwijać swój biznes, potrzebujesz najpierw skutecznej strategii. Ten eBook poprowadzi Cię przez niezbędne kroki, abyś mógł stworzyć strategię, na której zbudujesz swój biznes.

Imię

E-mail:

Zdobądź To Teraz!

8.

Reklamy Displayowe (Tematy I Zainteresowania)

Typy kampanii Google Ads - targetowanie tematyczne

Kierowanie tematyczne umożliwia wyświetlanie reklamy na dowolnej ze stron internetowych należących do tej samej kategorii. Kierowanie oparte na zainteresowaniach będzie wyświetlane osobom, które niedawno rozpoczęły badanie tych tematów za pomocą witryn w sieci reklamowej Google.

Szacowany koszt kliknięcia kampanii ukierunkowanej tematycznie waha się od 0,25 USD do 3,00 USD, co jest doskonałe dla marek, które chcą uzyskać swoją ofertę przed określonym rynkiem docelowym. Możesz go również użyć do zwiększenia świadomości marki.

9.

Reklamy Displayowe (Kontekstowe)

Typy Kampanii Google Ads-Kontekstowe Reklamy Displayowe

Kontekstowe kampanie displayowe wyświetlają reklamy w witrynach z zawartością lub motywami pasującymi do określonych słów kluczowych, do których kierujesz reklamy.

Celem tego typu kampanii Google Ads jest zwiększenie świadomości marki i sprzedaży.

Musisz odłożyć $0.25 do $3.00 swojego budżetu CPC na tego typu kampanię.

Kontekstowa kampania reklam displayowych nie jest dla Ciebie, jeśli:

Nie odniosłeś sukcesu w innych kampaniach o wysokiej intencji, takich jak Retargeting.

Masz deficient customer Lifetime Value (LTV).

Nie interesujesz się zwiększaniem świadomości marki lub pozyskiwaniem nowych klientów.

10.

Reklamy Displayowe (Zarządzane Umieszczanie)

Typy Kampanii Google Ads-Zarządzane Reklamy Wyświetlające Miejsca

Zarządzane reklamy wyświetlające miejsca są bardziej ukierunkowane i kontrolowane niż kontekstowe. Pozwala reklamodawcom wybrać konkretne strony internetowe, a nawet konkretne strony, na których chcieliby uruchomić swoją reklamę w sieci reklamowej Google.

Ten rodzaj kampanii pomaga zwiększyć świadomość marki poprzez kierowanie do odbiorców specyficznych dla witryny.

Musisz wydać $ 1.00 do $10.00, co uważam za średnie, dla tej kampanii.

Jeśli posiadasz markę, która jest w straszliwej potrzebie umieszczenia swoich produktów lub usług na stronie o określonej grupie demograficznej i rynku, aby zwiększyć świadomość, kampania reklamowa z zarządzanym umieszczeniem jest dla ciebie.

11.

Google Smart Shopping

Uczenie maszynowe jest wykorzystywane w Google Smart Shopping do optymalizacji mieszanki reklam retargetingowych, displayowych i zakupowych dla reklamodawców.

Ten rodzaj kampanii Google Ads determinuje:

Produkty lub usługi reklamowe. 7TcrjzuZpNqN6pdG